تفاوت عایق سنتی و رطوبتی نانو
به طور سنتی بیشتر مردم از قیر و گونی برای عایق کردن ساختمان خود برای محافظت از رطوبت استفاده می کنند. قیر و گونی عایقی جامد است که پیش از نصب نیاز به تمیزکاری پشت بام، اندازه گرفتن فضا، تبدیل کردن به مایع...

تاریخ انتشار : 1399/4/17/ نمایش : 166 / نظرات : 0

به طور سنتی بیشتر مردم از قیر و گونی برای عایق کردن ساختمان خود برای محافظت از رطوبت استفاده می کنند. قیر و گونی عایقی جامد است که پیش از نصب نیاز به تمیزکاری پشت بام، اندازه گرفتن فضا، تبدیل کردن به مایع و خطراتی مانند آتش سوزی دارد.
با این حال حتی در مقابل برف و باران زیاد مقاومت ندارد و عایق رطوبتی های قدیمی مانند قیر و گونی و ایزوگام نفوذ ناپذیری بالایی در مقابل حجم بالای آب ندارند و نمی توانند حجم بالایی از آب و یا باران را تحمل کنند. حتما همه ما شنیده ایم که گفته می شود در هنگام برف پشت بام ها را از برف خالی کنید تا خطر نشت آب به سقف وجود نداشته باشد. همچنین در نصب عایق قیر و گونی باید سطح کاملا تمیز و عاری از رطوبت باشد تا عایق بتواند به خوبی به سطح بچسبد.
 
اما این موارد در خصوص نصب عایق رطوبتی نانو مطرح نیست و همان طور که بیان شد مهم نیست سطحی که قصد عایق کردن آن را دارید چه جنسی است. عایق رطوبتی نانو بر روی هر سطح و یا هر پوششی می‌تواند کار گذاشته می‌شود؛ فرقی نمی‌کند که پوشش شما از سیمان، آسفالت، سنگ و یا سرامیک باشد. این عایق رطوبتی مناسب، به راحتی برای حریق زیر پوشش هایی که در بالا گفته شد می‌چسبد. این نوع عایق با وجود اینکه مانند ایزوگام در مقابل آفتاب خواهد بود، داغ نمی شود، باد نمی کند و همچنین از سطح نیز جدا نمی شود. در ادامه بیشتر در مورد مزایای عایق رطوبتی صحبت خواهیم کرد.
 

مزایای عایق رطوبتی نانو

از مزایای عایق‌های رطوبتی نانو می‌توان به موارد زیادی اشاره کرد که در ادامه تعدادی از آن‌ها را با هم می‌بینیم.
خاصیت تمیزشوندگی آسانمقرون به صرفه بودنطول عمر بالاخاصیت ضد کپک و قارچ و شورهجلوگیری از تغییر رنگ سطوح در طول مدت زمانخاصیت نفوذ عمقی و عایق کردن عمقی سطوحخاصیت مقاومت در برابر اشعه UVجلوگیری از ترک خوردن و شکستن سطوح با ملاتهای سیمانی و گچیعدم آتش زا بودن و دارا بودن ایمنی بالاوزن سبک و روش عایق کاری سریع ترجلوگیری از لق شدگی سطوح سنگی و موزاییکی و سرامیکیدارای قابلیت ترمیم جزئی و فوری و کاملا آسانامکان نصب روی سطوح مرطوبداغ نشدن، باد نکردن و جدا نشدن از سطحمقاومت در برابر میزان آب و برف جمع شده روی این عایق 
 
 

معایب عایق رطوبتی نانو

البته این عایق‌ها در کنار مزایای زیاد خود معایبی هم دارند که شامل ویسکوزیسه بالا، تشکیل تراکم و عدم دسترسی در بعضی مناطق حاشیه‌ای است. یکی دیگر از نکات مهم درباره این نوع عایق رطوبتی، این است که برای نصب این نوع عایق حتما باید به متخصص مراجعه کرد.
 
عایق رطوبتی نانو را می‌توان یکی از بهترین و مقاوم‌ترین عایق ها در زمینه جذب و مقاومت در برابر رطوبت دانست که در صنایع مختلف مانند ساختمان سازی مورد توجه زیادی قرار گرفته است تا به مصرف بهینه انرژی نیز کمک کند.
 
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر